Novadpētniecības konference Jēkabpilī
59 photos • Sep 28 2019 13:28
18. un 19.septembrī Kursīšu bibliotēkas vadītājs piedalījās LNB un Jēkabpils Galvenās bibliotēkas organizētājā Novadpētniecības konferencē, ar mērķi teorētiskās un praktiskās lekcijās un izbraukuma sesijā iepazīt ar novadpētniecības darbu saistītus jautājumus un bibliotēku pieredzi, iepazīt Jēkabpils pilsētas un novada kultūrvidi.
Pirmajā dienā notika lekcijas par tēmu “Digitālais kultūras mantoju...More18. un 19.septembrī Kursīšu bibliotēkas vadītājs piedalījās LNB un Jēkabpils Galvenās bibliotēkas organizētājā Novadpētniecības konferencē, ar mērķi teorētiskās un praktiskās lekcijās un izbraukuma sesijā iepazīt ar novadpētniecības darbu saistītus jautājumus un bibliotēku pieredzi, iepazīt Jēkabpils pilsētas un novada kultūrvidi.
Pirmajā dienā notika lekcijas par tēmu “Digitālais kultūras mantojums”, kurā Dace Bušante no Latvijas Nacionālā arhīva priekšlasījumā “Digitālā krātuve: redzi, dzirdi Latviju” stāstīja par digitalizētajiem materiāliem, šis datubāzes izmantošanas iespējām. Latviešu Folkloras krātuves vadošā pētniece Sanita Reinsone stāstīja un praktiski demonstrēja Latviešu folkloras krātuves digitālo arhīvu, tā saturu un sabiedrības iesaistes akcijas materiālu atšifrēšanā un datu precizēšanā. Jēkabpils muzeja speciāliste Iluta Bērziņa runāja par muzeju un bibliotēku kopīgajām un atšķirīgajām lietām, iespējām un problēmām krājuma digitalizācijā.
Sesijā Latvijas bibliotēku novadpētniecības darba pieredze kolēģes no Jēkabpils, Valmieras un Gulbenes dalījās pieredzē, metodēs, aktivitātēs saistībā ar novadpētniecības darbu. Renāte Lenša no Jēkabpils pilsētas bibliotēkas runāja par sabiedrības pārstāvju, novadpētnieku izveidotas biedrības darbu un iesaisti bibliotēkas novadpētniecības darbā, izstāžu, grāmatu tapšanā un savākto materiālu popularizēšanā. Kolēģe Kristīne Kīne no Valmieras stāstīja par Novadpētniecības digitālās platformas izveidi, pieejamajiem materiāliem. Gulbenes bibliotēkas kolēģes Inga Caunīte un Inese Kalēja stāstīja par interaktīvām metodēm bibliotēkas novadpētniecības materiālu popularizēšanā, dažādām akcijām, pasākumiem, aktivitātēm pilsētā un novadā.
Vakarpusē Linda Lielvārde stāstīja un dalījās pieredzē par Dzimtas izpēti bibliotēkā, novadpētniecību digitālajā vidē, par pieejamajiem resursiem un iespējām dzimtas koka veidošanā, izpētē.
Vakarēšana notika Kūku pagastā kopā ar Zilānu pašdarbniekiem– iepazinām Kūka pagasta estrādi “Mārdadzis”, Zīlānu bibliotēku un kultūras namu, izstāžu zāli “Mākslas Dārzs”.
Otrajā dienā bija iespēja piedalīties 1 no 2 izglītojošajām programmām. Kursīšu bibliotēka piedalījās izbraukuma programmā “Lokālais kultūras mantojums: apzināšana, pieejamība, partnerība”. Tās laikā bija iespēja iepazīt Raiņa muzeju Tadenavā un spēles elementu izmantošanu ekspozīciju veidošanā, kultūrvēsturisko mantojumu un bibliotēkas darbu novadpētniecībā Kalna pagastā. Dzirdēt gides novadpētnieces Ausmas Bērziņas stāstījumu par trīs Jēkabpils novada dižgariem: Raini, Jāni Akurateru un Aleksandru Grīnu. Foto – M.Lagzdons