Kas ir glutamīns un kam tas paredzēts?
1 photo • Oct 19 2012 15:52
Kas ir Glutamīns?
Glutamīns ir aminoskābe. Aminoskābes ir proteīnu būvniecības bloki. Glutamīns ir ne tikai aminoskābe, tā ir viss vairāk pārstāvētā aminoskābe mūsu organismā – un tā ir ļoti koncentrētā tieši mūsu muskulatūrā. Glutamīns pavisam nesen tikai pārklasificēts kā „nosacīti neaizvietojamā aminoskābe”, tas nozīmē, ka, lai arī ķermenis var ražot Glutamīnu, ir reizes, kad organisma vajad...MoreKas ir Glutamīns?
Glutamīns ir aminoskābe. Aminoskābes ir proteīnu būvniecības bloki. Glutamīns ir ne tikai aminoskābe, tā ir viss vairāk pārstāvētā aminoskābe mūsu organismā – un tā ir ļoti koncentrētā tieši mūsu muskulatūrā. Glutamīns pavisam nesen tikai pārklasificēts kā „nosacīti neaizvietojamā aminoskābe”, tas nozīmē, ka, lai arī ķermenis var ražot Glutamīnu, ir reizes, kad organisma vajadzība pēc Glutamīna ir daudz lielāka, nekā tas spēj to saražot.
• Paaugstina spēku un izturību.
• Palīdz ātri atjaunoties pēc fiziskās slodzes.
• Veic muskuļu glikogēna sintēzi.
• Palielina muskuļu apjomu.
• Veicina augšanas hormona ražošanu.
Kā Glutamīns var man palīdzēt?
Pētījumi liecina, ka Glutamīns spēj darīt sekojošas lietas
Kā Glutamīns veido visus šos pozitīvos efektus?
Lai atbildētu uz šo jautājumu, vispirms ir jāsaprot, kā tad mūsu organisms būvē muskuļus! Muskuļu būvēšanas atslēga ir metabolisma process! Interesanti, ka mūsu organisms neaudzē muskuļus kamēr mēs trenējamies. Muskuļu audzēšana notiek laikā, kad mēs atpūšamies pēc slodzes. Pēc slodzes, mūsu organisms iziet cauri diviem, konstantiem cikliem, kurus sauc par katabolismu un anabolismu. Vai vienkāršiem vārdiem sakot – mēs konstanti ejam cauri proteīna sintēzes ciklam un proteīna sabrukšanas ciklam (atcerieties, proteīns ir muskuļu būvniecības ķieģelis). Katabolisma posmā mēs zaudējam slāpekli un glutamīnu. Kā redzams, tad glutamīnu organismam vajag priekš vairākām kritiskām funkcijām, kā piemēram mūsu imūnsistēmai, un šīs funkcijas ņem virsroku pār muskuļu būvēšanu. Ja mūsu muskuļos nav glutamīna, tad mēs nevaram audzēt muskuļu masu un muskuļi var sākt noārdīties.
Jo lielākai slodzei mēs pakļaujam savu organismu, jo vairāk Glutamīna mēs zaudējam no savas muskulatūras. Ironiski, taču kad mēs pakļaujam savu organismu smagiem treniņiem, mēs sevi pakļaujam katabolisma stāvoklim un tādējādi zaudējam Glutamīnu, kurš ir tik nepieciešams proteīna sintēzei. Ja mēs uzņemam Glutam
-