Galerija 28.10.2021
7 photos • Oct 28 2021 18:35
✴ Darba nedēļa jau gandrīz galā! Sinoptiķi nedēļas nogalē sola rudenīgi siltu un saulainu laiku, tāpēc laiks izkustināt kājas, izvēdināt domas, ieelpot svaigu gaisu un smelties enerģiju jaunai nedēļai!
👉 Ņemot vērā striktos ierobežojumus saistībā ar Covid-19 izplatību, mēs aicinām doties dabā, turklāt iesakām izvairīties no populārajām apskates vietām, bet ļauties izaicinājumam un apmeklēt tād...More✴ Darba nedēļa jau gandrīz galā! Sinoptiķi nedēļas nogalē sola rudenīgi siltu un saulainu laiku, tāpēc laiks izkustināt kājas, izvēdināt domas, ieelpot svaigu gaisu un smelties enerģiju jaunai nedēļai!
👉 Ņemot vērā striktos ierobežojumus saistībā ar Covid-19 izplatību, mēs aicinām doties dabā, turklāt iesakām izvairīties no populārajām apskates vietām, bet ļauties izaicinājumam un apmeklēt tādas vietas, kas ir mazāk zināmas un kur varēs izvairīties no pulcēšanās.
🍁 Skaista vieta pastaigām ir Lejasciema apkārtnes meži. Iesakām pastaigas apvienot ar iekšzemes kāpu izpēti. Vai zini kur tās atrodas? Pirms Lejasciema nogriezies uz Mālmuižu, pārbraucot pāri Gaujas tiltam, tālāk griezies pa labi un dodies tālāk pa šo ceļu, līdz manīsi iekšzemes kāpas (GPS 57.32977, 26.5244). Iekšzemes kāpu masīvs atrodas Gaujas lielajā lokā rietumu krastā, kurš 3 līdz 4 kilometrus platā un 13 kilometrus garā joslā stiepjas no Palatas dienvidos līdz pagasta robežai ziemeļos, bet it īpaši rietumos no Klajā purva un teritorijā starp Kamanu kalniem. Vēja darbības rezultātā šeit izveidojies sarežģīts reljefs ar kāpu grēdām, paraboliskajām kāpām, deflācijas ieplakām, kāpu grupām, pauguriem, dabiskiem amfiteātriem un citām formām. Nelieli reljefa pacēlumi mijas ar varenām grēdām 20 metru augstumā un pat 1,5 līdz 2 kilometru garumā.
🍁 Ainaviska vieta ir Liedes kalni Jaungulbenes pagastā (GPS 57.05407, 26.54867). Tas ir arī kultūrvēsturisks objekts. Tos pat sauc par dīvaināko dabas veidojumu mūsu valstī, jo tā ir līdzenā apvidū izveidojušos nelielu 8-9 pakalnu rinda Liedes upes krastā. Pakalni ir izvietojušies taisnā rindā kā maizes klaipi ar nelielām atstarpēm. Un to izcelšanās ir noslēpumā tīta. No tilta austrumu virzienā skaitot, otrais kalns tiekot saukts par „Pilskalnu”, jo šeit ir bijusi seno latgaļu pils vieta, bet trešais – par „Svētās Māras kalnu”, kas ir sena kulta vieta. To atklājušas liecības arheoloģiskajos izrakumos. Pēc nostāstiem Liedes kalni Zviedru laikos esot sanesti ar cepurēm, bet vienā no pauguriem atrodoties naudas pagrabs, kura atslēgas sargājot suns. Tomēr pilskalnā apslēpto naudu esot aizliegts rakt, jo racējs paliekot akls. Pie Liedes kalniem ir izveidota arī neliela atpūtas vieta. Dodies apskatīt interesantos pakalnus!
🍁 Vai zini, kur atrodas lielākais Gulbenes novada akmens? To atradīsi Galgauskas pagastā Tirzas upes labā krasta sāngravā un šis akmens ir Plēķu dižakmens (GPS 57.20131, 26.58235). Šī akmens virszemes tilpums ir 30 kubikmetri, savukārt apkārtmērs – 14 metri. Atrodi šo akmeni un novērtē, cik iespaidīgs tad izskatās akmens, kas ir starp 30 lielākajiem Latvijas dižakmeņiem!
🍁 Savam pastaigu maršrutam vari izvēlēties arī Kaļņa ezera apkārtni. Ezera apkārtnes meži un pauguri ir burvīga vieta gan veselīgai pastaigai, gan sportiskam skrējienam. Tie, kam patīk piedzīvojumi, var mēģināt apiet apkārt Kaļņa ezeram – tikai noteikti jāņem vērā, ka daļa ezera krasta ir purvaina un vietām pārvietošanās ir apgrūtināta. Pie Kaļņa ezera ir arī atpūtas vietas, kur būs iespēja atvilkt elpu pastaigas laikā. Ezera apkārtni rotā priežu sili, egļu meži, jauktu koku meži, purvaini apvidi un arī kailcirtes. Neaizmirsti paņemt līdzi fotokameru, jo tevi noteikti sagaidīs kāds interesants pārsteigums, ko būs vērts iemūžināt!
➡ Dodoties dabā noteikti atceries – saģērbies laikapstākļiem atbilstoši un paņem līdzi kādus našķus, karstu tēju vai arī pasūti ko gardu kādā no Gulbenes novada ēdināšanas uzņēmumiem līdzņemšanai! Ievēro valstī noteiktos drošības noteikumus! Esot apskates objektos, esi saudzīgs pret apkārtējo vidi!