SIROWA zobārstniecības klīnika

Official page
Share

FAQ

Cik bieži jātīra zobi? Vai tas jādara pirms vai pēc brokastīm?
Zobi ir jātīra 2x dienā pēc ēšanas!
No rīta pirms brokastīm izskalojam muti ar mutes skalojamo līdzekli, pēc brokastīm - iztīrām zobus ar zobu pastu un birsti, izdiegojam
Ieteicams netīrīt zobus uzreiz pēc skābu produktu lietošanas vai kolas dzeršanas! Pareizā secība, ko ieteicams ievērot tīrot zobus: – tīrīt – diegot – tīrīt.

Cik bieži jāapmeklē zobu higiēnists?
Zobu higiēnists jāapmeklē 2x gadā. Pirmkārt, vizītes laikā Jūsu zobiem tiek noņemts zobakmens un aplikums, ko Jūs pats nevarat notīrīt mājas apstākļos; otrkārt, Jūsu zobi tiek apstrādāti ar fluorīdiem. Tikai pie regulāriem apmeklējumiem tiek nodrošināts, ka jauni caurumi zobu emaljā neparādīsies. Protams, liela nozīme arī tam, ka ievērojat regulāru un pareizu mutes dobuma higiēnu -2x dienā tīrāt zobus un lietot zobu diegu!

Cik ilgi ir jātīra zobi?

3-5min

Kā novērst zobakmens veidošanos?
https://www.youtube.com/user/SIROWACLINI…, regulāri lietot zobu diegu. Tāpat regulāras zobu higiēnista vizītes 2x gadā.
Zobu aplikums sākotnēji fiksējas zem smaganas un tad aug uz zoba redzamās daļas, tieši tāpēc ir svarīgi ievērot tehniku.
Vai ir iespējams ietekmēt kariesa veidošanos?
Ir zinātniski pierādīta fluora efektivitāte cīņā pret kariesu. Kariesu sākuma stadijā ārstē ar fluorīdiem, nevis pielieto neatgriezenisko metodi – zobu urbšanu ar bori un plombas ielikšanu izurbtajā vietā.

Ko darīt, ja mutē notiek smaganu atkāpšanās?

SIROWA Rīga zobu higiēniste Inita Čeire iesaka apmeklēt profesionāla periodontologa konsultāciju.

Kā pasargāt zobus no aplikuma?
Diemžēl zāles pret zobu aplikuma veidošanos nav izgudrotas:) . Zobu aplikums katram no mums veidojas katru dienu. Tāpēc ir svarīga personīgā zobu higiēna – zobu tīrīšana, diegošana. Efektīvas ir zobu košļājamās gumijas ar ksilitolu, ja nav iespējas iztīrīt zobus ar zobu birsti. Ksilitols darbojas pret kariesa baktērijām.

Kā tīrīt zobus ar zobu diegu?
http://www.youtube.com/user/sirowaclinic…
Cik bieži drīkst lietot mutes skalojamo līdzekli?
Mutes skalojamos līdzekļus, kuri satur hlorheksidīnu, būtu jālieto ne ilgāk kā 2 nedēļas.
Fluoru saturošus skalojamos var lietot katru dienu. Mutes skalojamie līdzekļi mīkstinās uzkrājušos zobu aplikumu uz zobiem un būs vieglāk notīrīt to ar zobu birsti un diegu.

Ko es varu darīt, lai mani zobi būtu dabīgi balti?
Regulāra higiēnistavizīte 2x gadā, ikdienas rūpes par zobu tīrīšanu un mutes dobuma higiēnu. Jautājiet zobu higiēnistam par Jums piemērotāko zobu balināšanas matodi.

Vai es varu balināt zobus, ja man ir jutīgi zobi? - atbild zobārstniecības klīnikas SIROWA Rīga zobu higiēniste Inita Čeire:
Jārēķinās, ka zobi pirmās 24-48 stundas pēc zobu balināšanas var būt jutīgāki, taču jāatzīst, ka tā ir individuāla reakcija un atkarīgs no jūsu „sāpju” sliekšņa. Ja zobu jutība ir saistīta ar atsegušiem zobu emaljas kakliņiem, tos var procedūras laikā izolēt, lai neradītu nepatīkamas sajūtas balināšanas laikā.
Rekomendējam apmeklēt konsultāciju pie sertificēta zobu higiēnista zobārstniecības klīnikā SIROWA Rīga, lai uzzinātu per tieši Jums nepieciešamo palīdzību mutes veselības un estētikas veicināšanai.


Vai es varu balināt zobus, ja man ir kariesa bojājumi, bojāta zobu emalja? - atbild zobārstniecības klīnikas SIROWA Rīga zobu higiēniste Inita Čeire:
Ja ir kariesa bojājumi, zobus balināt nedrīkst – tie vispirms jāārstē pie zobārsta un tikai pēc tam var veikt zobu balināšanas procedūru. Mikroplaisiņas zobu emaljā apstrādā ar profesionāliem līdzekļiem pirms zobu balināšanas. Tikai pēc šie pasākumiem var balināt zobus. Rekomendējam apmeklēt konsultāciju pie sertificēta zobu higiēnista zobārstniecības klīnikā SIROWA Rīga, lai uzzinātu per tieši Jums nepieciešamo palīdzību mutes veselības un estētikas veicināšanai.