Lādezers
1994.gadā Limbažu pagasts nodeva skolas rīcībā papildus telpas bijušajā kolhoza klubā. No 1995.gada šajās telpās atrodas pamatskolas klases. Ekā atrodas arī Lādezera pasta nodaļa un Limbažu pagasta kultūras nams.
2.Lādezera pamatskola-mazā skola No 1991.gada mācības uzsāka 1.,2. Klases klases un darbojās divas 6 gadīgo grupiņas , kā arī internāta grupa. Pašreiz te atrodas bērnudārzs ,sākumskolas klases ,labiekārtots internāts ,ēdnīca . 1996.gadā skolas apkārtne sakoptības ziņā ieguva 3.vietu valstī.
3.Empagu svētavots
Augšupejošs avots ar 7-8 izvirdumu vietām,kas nes baltas smiltis.Avots atrodas enerģiski spēcīgā vietā-9 āderu krustpunktā. Empagu svētavots atrodas aiz Lādezera ciemata, apmēram 1 km pa ceļu uz Nabes pusi līdz asfalta beigām, tad pie pirmā ceļu krustojuma pa kreisi un pa taciņu gar meža malu līdz avotam.
Avots atrodas mežā enerģētiski spēcīgā vietā un ir augšupejošs avots ar 5-7 izvirduma vietām, kas nes balto smilti. Senos laikos Lieldienu rītos vietējie iedzīvotāji te nākuši mazgāt mutes un peldinājuši avotā savus sivēnus, lai tie aug brangi un dūšīgi.2004.g.un 2005.g.talkās avots sakopts un iekļauts kultūrvēsturiskā izziņas takā „Lādezers”.
Atsauce uz rakstu: http://www.vidzeme.com/?v=lat&ieks=144.Ozolkalnu dižozols
Valsts aizsargājamais dabas objekts.Tā apkārtmērs 6,6m.
5.Nabes pils,kungu māja un muižas komplekss
Valsts nozīmes kultūrs piemineklis.Nabes pils bijusi Rīgas arhibīskapa vasaļa muižas pils . Tā pirmo reizi minēta bīskapu piļu sarakstā 1318.gadā. Mūsdienās saglabājies tikai 14.gs. celtais pils tornis. Nabes muižas kungu māja celta 18.gs., bet 19.gs. pārbūvēta neorenesances villas formās,kad tā piederēja baronu fon Siversu dzimtai.
6.Nabes Sibīrijas ciedrupriežu audze
Valsts aizsargājams dendroloģiskais stādījums ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta teritorijā. Tā stādīta 20.gados. Priedes labi redzamas no attāluma kā tumša skuju koku audze. Pašreiz saglabājušās 9 ciedru audzes.
7.Nabes baronu kapi
Atrodas apmēram 200 m no ceļa pret ‘’Saules dārzu’’ mājām. Šeit redzami 1862. Gada kapakmens fragmenti un drupas no 19.gs. sākumā celtās ķieģeļu kapličas. Kapu kalnu ietver akmens valnis un simtgadīgas liepas.