Kādus zariņus drīkst dot trusītim?
4 photos • Jul 5 2020 11:41
Kādus zariņus drīkst dot trusītim?
Līdztekus sienam, zālei un dārzeņiem trusi drīkst pacienāt arī ar kādu koka zariņu. Viņš tos grauž ar prieku!
Trusis labprāt ēdīs dažādu koku lapas, apgrauzīs zariņus, taču nevajadzētu aizrauties ar viena konkrēta auga piedāvāšanu, jo daudziem augiem piemīt ārstnieciskas īpašības, kuras mēs ne vienmēr pārzinām (piemēram, bērzam piemīt urīndzenoša iedarbība, o...MoreKādus zariņus drīkst dot trusītim?
Līdztekus sienam, zālei un dārzeņiem trusi drīkst pacienāt arī ar kādu koka zariņu. Viņš tos grauž ar prieku!
Trusis labprāt ēdīs dažādu koku lapas, apgrauzīs zariņus, taču nevajadzētu aizrauties ar viena konkrēta auga piedāvāšanu, jo daudziem augiem piemīt ārstnieciskas īpašības, kuras mēs ne vienmēr pārzinām (piemēram, bērzam piemīt urīndzenoša iedarbība, ozolam - savelkoša, bet nelielās devās šos augus var lietot).
Koku zari satur vitamīnus, šķiedrvielas, mikroelementus un dažādas citas vielas, kas nav atrodamas ne zālē, ne graudos. Tāpēc trusīšu ēdienkartē zariņiem jābūt obligāti.
Kādus zariņus drīkst dot?
Kā papildinājumu ikdienas ēdienkartē droši var dot: ābeles, papeles, zīdkoka, akācijas, kļavas, oša, avenes (ar galotnītēm, kas nav asas), vīnogas, lazdas, jāņogu, apses, vītolu un liepas zariņus.
Vai trusim drīkst dot priedes zarus?
Jā, tāpat kā arī citus skujkoku zariņus. Bet tos nedrīkst dot pārlieku bieži!
Ik pa laikam (taču ne bieži) pundurtrušiem un parastiem garaušiem var dot arī ozola, bērza, kadiķa, alkšņa, bumbieres, pīlādža un valriekstkoka zarus.
Ābeles, lazdas un vīnogu zariņus trusim drīkst dot ar visiem augļiem, bet jāņogu – bez. Tāpat arī no pīlādža un kastaņas zariem augļi jānovāc, un zari jādod tikai retu reizi un nelielām porcijām. Valriekstkoka zariņus dod ļoti maz parazītu profilaksei.
Akāciju trušiem var dot neierobežotā daudzumā, tomēr jāizvēlas tikai jaunie zariņi ar maigiem dzelkšņiem, bet, ja plāno tos dot pundurtrušiem, visprātīgāk būtu dzelkšņus vispār nogriezt.
Bērza zariņiem piemīt urīndzenošas īpašības, ievai un liepai pretsāpju efekts, ozols un alksnis palīdz diarejas gadījumā, savukārt skujkoku zari ir bagāti ar C vitamīnu. Ņemot vērā iepriekšminētās īpašības, šos zarus dod retu reizi – profilaksei.
Barojam trusīšus ar pieneņu lapām, ceļamllapām, gārsām, sarkano un balto āboliņu, pelašķiem, vībotnēm, kamolzāli, avenājiem (ar galotnītēm, kas nav asas), upenājiem, un zariņiem – ābeļu, bumbieru, kārklu, vītolu, liepu, alkšņu, apšu utt. Var dot no meža mellenājus, zileņu zariņus, brūkleņu krūmiņus.
Avots: Ievas Padomu Avīze #14/15