LMT Autosporta Akadēmija

Official page
Share

Par Projektu

"LMT Autosporta Akadēmija" - unikāls autosporta attīstības projekts Latvijā. Tā galvenais mērķis - radīt iespēju Latvijas jaunajiem un ambiciozajiem autosporta talantiem pierādīt sevi un attīstīt savu profesionālo autosportista karjeru.


Projekts dzima 2010. gada rudenī, apvienojot spēkus ilggadējam Latvijas Automobiļu federācijas prezidentam Dainaram Dambergam, tā brīža “Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” preses sekretāram Mārtiņam Dzenītim un Latvijas Auto Asociācijas prezidentam Andrim Kulbergam. Visus trīs vienoja mīlestība pret autosportu un apziņa – šobrīd Latvijā nav sakārtotas sistēmas, kā jaunajiem autosportistiem attīstīt savu karjeru. Talantu attīstības koncepcija tika prezentēta Latvijas lielākajam autosporta mecenātam “Latvijas Mobilais Telefons”. “Latvijas Mobilais Telefons” par projekta nozīmīgumu Latvijas autosportā nebija ilgi jāpārliecina – tādā veidā dzima “OKartes Autosporta Akadēmija.”


Par “OKartes Autosporta Akadēmijas” dalībniekiem varēja kļūt LAF licencēti autosportisti, vecumā no 14 līdz 23 gadiem, kuri pārstāvēja kādu no sekojošām disciplīnām: autokross, rallijkross, šoseja, supersprints, minirallijs, dragreiss, drifts, kroskarti, folkreiss, rallijs, rallijsprints vai kartings.

Dalība “OKartes Autosporta Akadēmijā” nemaksāja neko, toties tā bija sportista iespēja iegūt neatsveramu pieredzi, kā arī nodrošināt savu izaugsmi līdz pat pasaules rallija čempionāta līmenim.


Sportistu sniegumu trasē un ārpus tās vērtēja profesionāla žūrija, uzstādot sekojošus kritērijus:

  • 1 Dalībnieka sniegumus viņa pārstāvētajā autosporta disciplīnā, kā arī “OKartes Autosporta Akadēmijas” rīkotajās treniņnometnēs un sacensībās
  • 2 Dalībnieka komunikāciju spējas intervijās un sociālajos tīkos internetā (draugiem.lv, facebook.com u.c.)
  • 3 Fizisko sagatavotību
  • 4 Sekmes mācībās

Ja dalībnieks iekļuva starp 10 labākajiem, žūrija viņu vērtēja finālsacensībās, kurās labākajiem tika dota iespēja pierādīt savu talantu vienādos konkurences apstākļos ar Ford Fiesta R2 rallija automašīnu. Labākais “OKartes Autosporta Akadēmijas” students saņēma 100% finansējumu dalībai 2012. gada Latvijas rallija čempionātā ar automašīnu Ford Fiesta R2.


Projekts “OKartes Autosporta Akadēmija” norisinājās 2 sezonas. Par 2011. gada uzvarētāju kļuva Mārcis Ķenavs, kurš  startēja notiekošajā 2012. gada Latvijas Rallija Čempionātā (LRČ) ar jau pieminēto Ford Fiesta R2 auto. Pirmās sezonas atlase deva iespēju arī 2. un 3. vietas ieguvējiem, Kārlim Nebaram un Ralfam Sirmacim, piedāvājot iespēju startēt LRČ 2012 ar savu līdzfinansējumu. Abi piloti šo iespēju izmantoja un 2012. gada rallija sezonā trasē varēja redzēt trīs “OKartes Autosporta Akadēmijas” mašīnas.


2013. gada rallija sezonā OKAA rallija komandā startēja 2012. gada projekta atlases uzvarētājs, Emīls Blūms, 2. vietas ieguvējs Kristaps Feldmanis, un labākais pilots no 2012. gada rallija sezonas, jaunākais Latvijas Rallija čempionāta čempions, Ralfs Sirmacis.


2013. gadā projekts nolēma neaprobežoties tikai ar ralliju, bet palīdzēt jebkura autosporta veida pārstāvim attīstīt savu karjeru savā autosporta veidā. Šī mērķa īstenošanai tika prezentēta “OKartes Autosporta Akadēmijas” stipendija attīstībai 10 000 EUR vērtībā. Lai tiktu noskaidrots perspektīvākais jaunais talants, tāpat kā iepriekšējos gados tika rīkotas atlases kārtas. No 20 pretendentiem par labāko tika atzīts rallijsprinta pārstāvis Jānis Krickis. Viņš saņēma unikālu iespēju ieguldīt 10 000 EUR savas autosportista karjeras attīstībai.


Šogad "OKartes Autosporta Akadēmija" ir spērusi soli tālāk un pārtapusi par "LMT Autosporta Akadēmiju". Galvenais mērķis - sagatavot jauniešus startam starptautiskās sacīkstēs un izcīnīt junioru pasaules čempiona titulu autorallijā.