Diskusija par saliedētu sabiedrību #NAP2027
35 photos • Feb 24 2020 16:04
Aizkraukles Interešu izglītības centrā 10. februārī iesākās diskusiju cikls, kura laikā iedzīvotājiem tika dota iespēja izteikt savu viedokli un priekšlikumus, kādu saliedētības politiku viņi vēlas redzēt Latvijā turpmākos 7 gadus.
Diskusiju laikā iedzīvotāji varēja aktīvi izteikt savus ierosinājumus par saliedētas un pilsoniski aktīvas sabiedrības pamatnostādnēm, kas nepieciešamas, lai nodro...MoreAizkraukles Interešu izglītības centrā 10. februārī iesākās diskusiju cikls, kura laikā iedzīvotājiem tika dota iespēja izteikt savu viedokli un priekšlikumus, kādu saliedētības politiku viņi vēlas redzēt Latvijā turpmākos 7 gadus.
Diskusiju laikā iedzīvotāji varēja aktīvi izteikt savus ierosinājumus par saliedētas un pilsoniski aktīvas sabiedrības pamatnostādnēm, kas nepieciešamas, lai nodrošinātu Nacionālā attīstības plāna 2021.- 2027. gadam (NAP 2027) ieviešanu. Tās kalpos kā NAP2027 un Eiropas Savienības fondu ieviešanas instruments attīstības plānošanas jomā.
Diskusijā piedalījās pārstāvji no dažādām novada iestādēm, nevalstiskajām organizācijām un Aizkraukles novada pašvaldības. Tāpat arī uz sarunu bija ieradušies aktīvie aizkrauklieši un blakus novadu iedzīvotāji, kuri vēlējās izteikt savu redzējumu.
Diskusijas vadīja Latvijas Pilsoniskās alianses (LPA) direktore Kristīne Zonberga. Kultūras ministrijas Sabiedrības integrācijas un pilsoniskās sabiedrības attīstības nodaļas vadītāja Anita Kleinberga iedzīvotājus iepazīstināja ar pamatnostādņu projektu, kurā iekļauti iedzīvotāju sniegtie priekšlikumi iepriekšējā diskusiju ciklā, tādējādi nodrošinot atgriezenisko saikni. Projekta izvērtēšana, izvērtējot, vai tā atbilst iedzīvotāju skatījumam un iepriekš paustajiem viedokļiem, kā arī ideju un konkrētu priekšlikumu ģenerēšana noritēja trīs paralēlās komandās, kur par veiksmīgu tās norisi un ideju ģenerēšanu rūpējās trīs moderatores: Inese Vaivare, Dace Akule un Iveta Kažoka.
Šis ir jau otrais cikls saliedētas un pilsoniski aktīvas sabiedrības pamatnostādņu apspriedei. Pirmais diskusiju cikls, kurā tika runāts par nākamajā periodā risināmajiem jautājumiem – uzticēšanos, nacionālo identitāti, latviešu valodu, pilsoniski aktīvu sabiedrību un migrāciju – notika 2019. gada oktobrī, aptvēra 18 pilsētas, un tajā iesaistījās vairāk nekā 300 iedzīvotāju.