Sandras foto "Ciemgaļu mežābeles performance"
45 photos • May 22 2022 21:35
19. maijā Kuldīgas novada Turlavas pagastā pie vairāk kā 333 gadus senā dižkoka, brīnumkoka Ciemgaļu mežābeles sesto reizi notika plenērs radošā gaisotnē "Ciemgaļu mežābeles performance".
Godināt Ciemgaļu mežābeli bija ieradušies no tuvākas un tālākas apkaimes. Par patīkamas nosakaņas radīšanu paldies dziedoši muzicējošiem Alīdai Štromanei, mūziķim Edgaram Silacērpam, garšīgās Jūrka...More19. maijā Kuldīgas novada Turlavas pagastā pie vairāk kā 333 gadus senā dižkoka, brīnumkoka Ciemgaļu mežābeles sesto reizi notika plenērs radošā gaisotnē "Ciemgaļu mežābeles performance".
Godināt Ciemgaļu mežābeli bija ieradušies no tuvākas un tālākas apkaimes. Par patīkamas nosakaņas radīšanu paldies dziedoši muzicējošiem Alīdai Štromanei, mūziķim Edgaram Silacērpam, garšīgās Jūrkalnes maizes cepējiem Ingai un Jurim Lastovskiem, puķu audzētājai Aivita Zeltīte, izstāžu darinātājiem Annai Dinterei, Oļģertam Grūbem, Rihardam Lasmanim un Ingai Ozolai. Paldies Aivaram Bergmanim par atsaucību, Jānītim par ekskluzīvo Turlavas alu, Olga Junkere par viesmīlību un īpaši gardo Ciemgaļu mežābeles tēju. Paldies domubiedriem Ainai, Ārijai, Visvaldim, Dzintriņai un citiem atsaucīgajiem ļaudīm. Uz tikšanos 2023, gada maijā!
Pasākuma mērķis - saglabāt, iemūžināt un popularizēt dižkoku Ciemgaļu mežābeli.
Vairāk kā 333 gadu senajai Ciemgaļu mežābelei sen atlūzušais žuburs (stara) iesakņojies un spēcīgās atvases zied un briedina ābolus. Ciemgaļu mežābeles (MALUS SYLVESTRIS) stumbra apkārtmērs ir 3.67m (2016.gada 26.maijā Gunta Eniņa un Daiņa Šmita mērījums), lielie vainaga zari aplūzuši. Mežābeli 1986. gada vasarā atklāja sikspārņu pētniece Ināra (Buša) Rūce, koka sugu noteica Latvijas Universitātes profesors Voldemārs Langenfelds. Dabas pētnieks Guntis Eniņš mežābeli 1986.gada 18.novembrī dižkoku uzmērīja, dodot vārdu Ciemgaļu mežābele. Pasākumu organizēja domubiedru grupa.
#CiemgaļuMežābele #Pasākumi #Dižkoki #Daba #CiemgaļuMežābelesPerformance #Turlava