Sikspārņi pavasarī
5 photos • Apr 15 2021 10:51
#ZooUzdevums – #atbilde
Sikspārnim īkšķis ir vietā Nr. 4, un tam ir īpaša funkcija – īkšķis palīdz pieķerties virsmām, tāpēc tas ir spēcīgs un ar asu nagu.
🦇🦇🦇
Iestājoties arvien siltākam pavasarim, mostas ikdienā nemanāmie kaimiņi – sikspārņi. Šajā laikā tie pamet ziemošanas vietas, lai pārvietotos uz vasarai piemērotām. Sikspārņu klātbūtni nav nemaz tik viegli pamanīt, jo dienas laikā tie mei...More#ZooUzdevums – #atbilde
Sikspārnim īkšķis ir vietā Nr. 4, un tam ir īpaša funkcija – īkšķis palīdz pieķerties virsmām, tāpēc tas ir spēcīgs un ar asu nagu.
🦇🦇🦇
Iestājoties arvien siltākam pavasarim, mostas ikdienā nemanāmie kaimiņi – sikspārņi. Šajā laikā tie pamet ziemošanas vietas, lai pārvietotos uz vasarai piemērotām. Sikspārņu klātbūtni nav nemaz tik viegli pamanīt, jo dienas laikā tie meistarīgi slēpjas dažādās spraugās. Latvijā sastopamas 16 sikspārņu sugas, un tās visas ir īpaši aizsargājamas.
Šoziem uz Rīgas Zoodārzs (Riga Zoo) tika atnesti pieci nelaimē nonākuši divkrāsainie sikspārņi (Vespertilio murinus) - četri tēviņi un viena mātīte. Diemžēl vienu tēviņu glābt neizdevās, pārējie četri sikspārņi ir gatavi atgriezties savvaļā.
ℹ️ Kā rīkoties sikspārnim draudzīgi?
🔹 Ja sikspārnis atrasts uz zemes, vispirms jācenšas to novietot uz kādas augstākas, drošas virsmas, vismaz 1.50 m virs zemes. Visticamāk, tuvojoties naktij, tas aizlidos.
🔹 Ziemas laikā atrastu sikspārni nedrīkst nest laukā - tas neizdzīvos!
🔹 Burkas pagrabā turi ar atveri uz leju – sikspārņi tajās var iekrist!
🔹 Galvenie sikspārņu ienaidnieki ir kaķi un caunas.
Vairāk noderīgas informācijas, kā rīkoties sastopot sikspārni:
➡ https://www.latvijassiksparni.org/noderi…
Divkrāsainais sikspārnis (Vespertilio murinus)
Foto: Māris Lielkalns