M&Ko

Share

Tradicionāli Lieldienu olu krāsošanai izmanto sīpolu mizas un to novārījumu, kas olām piešķir sarkanīgi brūnu, piesātinātu toni.
Krāsojot olas sīpolu mizās, tiek izmantotas dažādas metodes - olas vāra katlā kopā ar sīpolu mizām vai iepriekš pagatavotā sīpolu mizu novārījumā, vai arī - ietin olas sīpolu mizās pirms vārīšanas.
Košāku toni iespējams panākt, ja olas vāra katlā kopā ar sīpolu mizām - tad krāsa olām labāk „pieķeras". Šo metodi var pastiprināt, ja olu vēl piedevām ietin sīpolu mizās. Tā kā katrai sīpolu mizai ir atšķirīgs tonis, tad ietinot mizās, olas sanāk raibi lāsumainas. Īpaši tumšu un piesātinātu toni iespējams panākt, ja olas vāra kopā ar sīpolu mizām 10 minūtes, tad izņem no katla, 2-3 minūtes skalo aukstā ūdenī, un pēc tam - liek atpakaļ katlā ar sīpolu mizām un ļauj ievilkties vēl 30-40 minūtes.

Visu grandiozo mākslas dabu pats oriģināls ir daba. Tādējādi, lai uz Lieldienu olām izveidotu pārsteidzošus rakstus, motīvus un ornamentus, mums noderēs jebkas, kas no dabas nācis un dabā rasts. Viss, kas mums nepieciešams, ir brīdis dārzā vai acu uzmetiens virtuves plauktā vai pieliekamajā esošajām lietām. Puķītes, lapiņas, stiebriņi, asniņi, miziņas, zariņi, skujiņas, pūpoliņi, sēkliņas, putraimi, graudiņi, odziņas, tējiņas, auzu pārslas - itin viss lieliski noderēs daudzveidīgu un oriģinālu Lieldienu olu izraibināšanai!

p.s. Kopā ar bērniem ir interesantākā nodarbe pirms Lieldienām - kopīga olu krāsošana!:)

previous32. from 63next

Lieldienām!

Inserted: M&Ko Dec  3 2014 08:44

1 user likes it

Other galleries from this page