Lietuvos Valstybinis Simfoninis Orkestras

Homepage http://www.lvso.lt
Fans 88
Genres Instrumental / Opera / Instrumental Rock
Share

Bio

Maestro Gintaro Rinkevičiaus iniciatyva 1988 m. suburtas jaunų muzikų kolektyvas pirmąjį koncertą klausytojams surengė 1989 m. sausio 30 dieną. Su neblėstančia energija, originaliomis programomis ir aukštu meistriškumu į Lietuvos muzikinį gyvenimą įsiveržusiam orkestrui buvo suteiktas Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vardas, o minint kūrybinio darbo dešimtmetį, 1999 m. sausio 30 d., orkestras grojo pirmąjį koncertą naujoje 1000 vietų Vilniaus Kongresų rūmų koncertų salėje, didžiausioje sostinės akademinių koncertų salėje.

Šis kolektyvas, galima sakyti, jau sukūrė savo tradicijas, kurias ištikimai tęsia nuo pirmųjų pasirodymų: orkestro gimtadienio, sezono pradžios ir pabaigos koncertai tapo ne tik švente pačiam kolektyvui, bet ir įspūdingais simfoninės muzikos vakarais visiems orkestro klausytojams. Orkestro muzikavimą šiltai sutiko daugelio kraštų publika, gerai vertino kritikai. Kiekvieną sezoną orkestras atlieka naujų kūrinių, skatinančių ypatingą susidomėjimą, parengia daug sudėtingų kompozicijų – iškiliausių pasaulio simfoninių kūrinių, stambių vokalinių simfoninių veikalų, instrumentinių koncertų. Ne viena lietuvių kompozitorių simfoninių partitūrų premjera buvo patikėta orkestrui ir jo meno vadovui Gintarui Rinkevičiui. Išskirtiniu Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro veiklos įvykiu tapo tai, kad atliktos visos G. Mahlerio ir L. van Beethoveno simfonijos.

Intensyvų orkestro koncertinį gyvenimą liudija įspūdingas koncertų skaičius. Šiandien jau sugrota per 1000 koncertų ne tik Lietuvoje, bet ir svetur: Prancūzijoje, Italijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Ispanijoje, Didžiojoje Britanijoje, Taivane ir kt. Dalyvauta prestižiniuose festivaliuose: „Varšuvos ruduo“, „Europamusicale“ Vokietijoje (Miunchene), „Estorilio pakrantės“ Portugalijoje, Santa Kruso ir Santanderio Ispanijoje, Nijono Šveicarijoje, Čičesterio bei Lidso Didžiojoje Britanijoje. Kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru nuolat koncertuoja pasaulio muzikos žvaigždės: M. Salminenas, V. Urmanavičiūtė-Urmana, S. Larinas, V. Tretjakovas, D. Geringas, D. Sitkovetskis, M. Šostakovičius, B. Maisuradze, A. Vedernikovas, N. Petrovas, R. Gothoni, R. Muraro, P. Donohoe.

Gausų simfoninės muzikos repertuarą papildo iškalbingas sceninių kūrinių sąrašas. Šis kolektyvas jau yra parengęs ir atlikęs per 10 operų (daugiausia – koncertiniai pastatymai), tarp kurių tokios sudėtingos partitūros kaip R. Wagnerio operos „Skrajojantis olandas“ (1995, sceninis pastatymas LNOBT) ir „Parsifalis“ (2004, premjera Lietuvoje), R. Strausso „Salomėja“ (1997, sceninis pastatymas LNOBT), G. Puccini „Toska“ (1996) ir „Turandot“ (1999), G. Verdi „Otelas“ ir „Simonas Bokanegra“ (2001), P. Čaikovskio „Pikų dama“ (2005), W. A. Mozarto „Užburtoji fleita“ (2006), D. Šostakovičiaus „Ledi Makbet iš Mcensko apskrities“ (2006), pusiau sceninė lietuviškosios kompozicijos – J. Juzeliūno operos „Žaidimas“ premjera (2007). Pastaruoju metu orkestras vis dažniau rengia sceninius operų pastatymus, į netradicinę operai erdvę, Vilniaus Kongresų rūmų sceną, perkeldamas intriguojančius muzikos spektaklius. 2003 m. pirmą kartą Vilniaus Kongresų rūmuose įvyko sceninis operos pastatymas – atlikta R. Leoncavallo opera „Pajacai“. Vėliau LVSO ir maestro G. Rinkevičiaus bendradarbiavimą su režisiere D. Ibelhauptaite ir kostiumų dailininku J. Statkevičiumi sekė G. Puccini „Bohemos“ (2006), W. A. Mozarto „Užburtosios fleitos“ (2007) pastatymai.

Sėkminga ir intensyvi orkestro veikla užfiksuota gausioje diskografijoje: M. K. Čiurlionio simfoninės poemos „Miške“ bei „Jūra“ (1991), 6 populiarios simfoninės muzikos kompaktinės plokštelės (1995), portugalų fados dainų atlikėjos N. da C. Pereiros plokštelė (1995), JAV kompozitoriaus M. Kupfermano kūriniai (1996), E. Gismonti kūriniai (1997), orkestro 10-mečiui skirta kompaktinė plokštelė (1999), įrašas su Lietuvos nacionalinės premijos laureatais Irena Milkevičiūte ir Vladimiru Prudnikovu (2000), G. Mahlerio Simfonija Nr. 5 (1993), „Daina apie žemę“ (2002) ir Simfonija Nr. 2 (2003), plokštelė įgrota su prancūzų pianistu R. Muraro (2001), plokštelė su Sh. Silver kūriniais (2002), L. van Beethoveno „Missa solemnis“ (2003), G. Verdi „Otelas“ (2003), V. Juozapaičio solinė klasikinės muzikos kompaktinė plokštelė (2005). Orkestro 17-ojo gimtadienio proga skambėjęs koncertinis W. A. Mozarto operos „Užburtoji fleita“ atlikimas įamžintas garso įraše (2006). Pirmą kartą Lietuvos simfoninių orkestrų istorijoje šis kolektyvas ėmėsi solidaus ir itin sudėtingo projekto įrašyti visus G. Mahlerio simfoninius kūrinius. Jau išleisti šeši kompaktinių plokštelių rinkiniai (2005, 2006, 2007).

Members

Nav dalībnieku.

Top song

Nearest events

Open in a new window

Music