Galerija 16.04.2019
2 photos • Apr 16 2019 16:48
Labākie eseju autori dosies ekskursijā uz Jaņa Rozentāla Saldus Vēstures un mākslas muzeju
Trešdien, 24. aprīlī, pieci labākie eseju autori: Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas skolnieces Linda Astrauska, Agneta Plāciņa no 10.b un Ance Flakse no 10.d klases un J. Čakstes Liepājas 10. vidusskolas 7.b klases skolnieces Elīza Pirkovska un Katrīna Asberga dosies uz Saldu, lai tuvāk iepazītos ar Jaņa Roze...MoreLabākie eseju autori dosies ekskursijā uz Jaņa Rozentāla Saldus Vēstures un mākslas muzeju
Trešdien, 24. aprīlī, pieci labākie eseju autori: Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas skolnieces Linda Astrauska, Agneta Plāciņa no 10.b un Ance Flakse no 10.d klases un J. Čakstes Liepājas 10. vidusskolas 7.b klases skolnieces Elīza Pirkovska un Katrīna Asberga dosies uz Saldu, lai tuvāk iepazītos ar Jaņa Rozentāla daiļradi.
Jaņa Rozentāla Saldus Vēstures un mākslas muzeja darbinieki ir sagatavojuši īpašu programmu “Iepazīsti Jani Rozentālu”.
J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs šobrīd ir vienīgā vieta Latvijā, kur skatāmi latviešu glezniecības lielmeistara daiļrades agrīnā perioda oriģināldarbi.
Bez orģināldarbiem Saldū būs iespēja apskatīt Jaņa Rozentāla projektēto dzīvojamo ēku ar darbnīcu, kuras būvdarbi uzsākti 1899. gadā. Mākslinieks pēc būvdarbu beigšanas tur uzturējies vien divus gadus (1901- 1902), savu turpmāko darbību vairāk saistot ar Rīgu. Arī nedaudzās, bet mīļās ģimenes un personīgās lietas sniedz ieskatu mākslinieka tā laika ikdienā.
Pirms kāda laika Liepājas muzejs aicināja skolēnus izstādes “Janis Rozentāls. No Kurzemes kolekcijas” ietvaros uz jaunu muzejpedagoģijas nodarbību, kas stāstīja par latviešu glezniecības lielmeistara Jaņa Rozentāla (1866 – 1916) daiļradi un personību.
Jauniešus iepazīstināja gan ar mākslinieka biogrāfiju un daiļradi, gan eksponētajiem mākslas darbiem. Stāstījumu papildināja dokumentālās filmas “Rozentāls. Septiņi” fragmenti. Tāpat skolēnus rosināja savas sajūtas un pārdomas par mākslinieka personību un viņa darbiem atklāt esejas formā.
Muzejam tika iesniegtas 26 esejas. Kādā no esejām lasāmi šādi vārdi: “ (..) Sapratu, ka arī Rozentāls bija parasts bērns no parastas latviešu ģimenes kā mēs, taču viņam bija gribasspēks, kas dažreiz mums, jauniešiem, pietrūkst. Apņēmība, centība un neatlaidība ir trīs vārdi, kas visprecīzāk raksturo J. Rozentāla panākumu atslēgu. Sapratu, ka arī mēs varam sasniegt savus mērķus un piepildīt sapņus, tikai nepieciešama neatlaidība.
Novēlu visiem atrast savu Jani Rozentālu sevī un nebaidīties no lielām lietām, jo tikai tā pastāvēsim mēs – latvieši!”
Jau iepriekš ziņots, ka no 17. janvāra līdz 17. martam Liepājas muzejā bija skatāma izcilā latviešu mākslinieka Jaņa Rozentāla (1866–1916) gleznu izstāde “Janis Rozentāls. No Kurzemes kolekcijas”, kurā bija pārstāvēti līdz šim mazāk publiski eksponēti mākslinieka darbi no piecu Kurzemes muzeju krājumiem.
Izstādē iekļauti Jaņa Rozentāla darbi no Liepājas muzeja, J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja, Tukuma mākslas muzeja, Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja un Kuldīgas novada muzeja mākslas priekšmetu kolekcijas.