Galerija 06.11.2018
2 photos • Nov 6 2018 16:04
🇱🇻️Gaidot Valsts simtgadi, uzsākam akciju “Dūrainīša stāsts”.
🇱🇻️🎉🇱🇻️Iestājoties rudenim un, tuvojoties laikam, kad tā vien gribēsies paslēpt rokas siltos cimdos, Latvijas Republikas Kultūras ministrija Latvijas valsts simtgades birojs aicina ikvienu iesaistīties akcijā „Cimdotā Latvija” un valsts 100. dzimšanas dienai sarūpēt sev pašiem un dāvināt citiem vienu no senākajām Latvijas cilvēku vizītk...More🇱🇻️Gaidot Valsts simtgadi, uzsākam akciju “Dūrainīša stāsts”.
🇱🇻️🎉🇱🇻️Iestājoties rudenim un, tuvojoties laikam, kad tā vien gribēsies paslēpt rokas siltos cimdos, Latvijas Republikas Kultūras ministrija Latvijas valsts simtgades birojs aicina ikvienu iesaistīties akcijā „Cimdotā Latvija” un valsts 100. dzimšanas dienai sarūpēt sev pašiem un dāvināt citiem vienu no senākajām Latvijas cilvēku vizītkartēm – rakstainus cimdus, lai 18. novembrī varētu koši un silti svinēt Latvijas svētkus!
🇱🇻️Mēs, Jēkabpilī, gaidot 18. novembri, vēlamies akcentēt šos stāstus, kas virmo par un ap visiem tik mīļajiem, siltajiem un latviskajiem dūrainīšiem.
✴️✴️✴️Daiga Melnace ar rokdarbiem sākusi aizrauties jau skolas laikā. Paldies jāsaka skolotājai, kas pratusi ieraudzīt skolēnu talantus un palīdzēt tos attīstīt. Un nu rokdarbi ir Daigas aizraušanās un darbs. Šomēnes viņas krāšņo darbu izstādi vari apskatīt Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā. Daigai ir ļoti interesants stāsts par viņas un viņas draudzenes adītājiem cimdiem, kas jau ilgu laiku “spēlē teātri”. “Simtgades jubilejai par godu Matīšu tautas teātris, kura režisore arī ir mana skolas biedrene, izdomāja uzrakstīt izrādi, kas balstīta Jetiņas ( zināma, kā cimdu Jetiņa) dienasgrāmatas ierakstos. Ideja uz izrāde ir brīnišķīga. Viņiem rekvizītiem vajadzēja cimdus, taču tik daudz, cik nepieciešams, viņiem nebija. Režisore man prasa, vai es varētu uzadīt. Es atbildēju, ka īsti ne, jo man ir saspringts grafiks un daudz pasūtījumu. Tik daudz, cik viņiem nepieciešams, es nevaru iedot. Viņa prasa, cik tad es varot iedot? Es saku, ka man mājās ir kādi seši, septiņi lieki pāri, kurus es varētu aizdot. Mana draudzene Ligita palīdzēja ar pārējiem. Tā mūsu 16 cimdu pāri vēl arvien spēlē šajā izrāde. Cimdi jau izdiluši, bet spēlē.” Līdz ar to vienīgie cimdi, kurus var apskatīt izstādē pašlaik, ir tie, kas pirms 18 gadiem radīti diplomdarba ietvaros. Tie ir Cēsu pilī esošo etnogrāfisko cimdu kopija. Cimdos ir ļoti īpašs mezgliņš. Kā šo mezgliņu izveidot, Daiga meklējusi vecos sieviešu žurnālos, jo nekādās grāmatās to nevarēja atrast. Šķiet, žurnāla “Sieviete” 65. gada pielikumā bija, jo tad bieži publicēja cimdu rakstus rokdarbu studijām un interesentiem. Tur arī pēc ilgas meklēšanas atradu šo īpaši sieto mezgliņu.
❓❓❓Varbūt Tev ir cimdiņi, kuriem ir kāds īpašs stāsts? Varbūt Jūs esat kolektīvs, kas apņēmies novembrī rokas rotāt ar rakstainiem dūrainīšiem? Varbūt Tu esi tas, kurš rada cimdus? Neslēp dārgumus! Neslēp stāstus! Sūti tos mums! Sazinies, mēs aizbrauksim ciemos. Vai arī publicē stāstu un cimdus pats, “ietago” mūs un lieto mirkļbirku #dūrainīšastāsts. #lv100 #jekabpils #jēkabpils
-
-