IZRĀDES
“Emigranti”
Svjatskis – izrādes režisors, scenārija autors un muzikālā noformējuma veidotājs;
Pēteris Rimšs un Linards Goldšteins – izrādes aktieri;
Ieva Ekmane – izrādes scenogrāfs;
Mārtiņš Feldmanis – izrādes skaņas un gaismas mākslinieks;
Daina Gāga – izrādes apgaismošanas un apskaņošanas operatore
Emigranti ir ne vien cilvēcisks stāsts par diviem latviešiem, kuriem dzīvē trūkst mīlestības un kuri tiecas pēc, viņuprāt, tik elementāras laimes, bet arī skaudrs mūsu laika un tautas portretējums.
Satīriskās komēdijas centrā ir mūsdienu, 21. gadsimta latviešu emigrācija un uzdod tos problēmu jautājumus, kas skar ikvienu – „kā samierināties ar to, ka dzīve nav tāda, kādu es to gribētu?”, „kā pieņemt savas nepilnības, tuvoties ideālam un attīstīties?” un „kā atrast vidusceļu starp savu un līdzcilvēku pasaules uzskatiem un vajadzībām?”.
Jebkurš cilvēks tiecas būt mīlēts, taču, kļūdaini uzskatīdams, ka tāds viņš būs tikai tad, kad iegūs apkārtējo cilvēku atzinību un slavu, viņš par katru cenu cenšas būt labāks nekā patiesībā ir, melodams sev un citiem, tāpēc viņš nesasniedz to laimi, pēc kuras tik ļoti alkst.
Izrāde sniedz atbildi uz šo mūsu mūžseno tieksmi pēc ideālās dzīves - bēgot no problēmām un tiecoties pēc mūžīgās laimes, cilvēks rīkojas savtīgi (tam sāk šķist, ka viņu mērķi attaisno jebkurus, pat visnetīrākos līdzekļus), tādēļ viņš nerealizē savu sapni tikt mīlētam un būt laimīgam – tas nenovēršami iekļūst vēl lielākās grūtībās par tām, no kurām centies aizbēgt.
“Lapas viesulī”
Režisors, scenārija autors: Kristaps Kiršteins
Galvenajās lomās: Aina - Māra Zālīte; Juris - Uģis Točs, Krastiņš - Ivo Saliņš.
Izrādes „ Lapas viesulī” režisors Kristaps Kiršteins, ir izveidojis mūsdienīgu stāstu par latviešiem, kas atvasināts no Andreja Upīša dramaturģijas „Lapas viesulī”.
„Smirdošs viesulis auļo pār zemi, un rauj mūs līdzi. Kā dzīvot tālāk?” – šādu jautājumu uzdod lugas galvenie varoņi Aina un Juris. Drāma par latvieša vērtībām pretstata sabiedrības augstākos slāņus pret zemākajiem un salīdzina karadarbības sekas ar sabiedrības ietekmes spēku, kuram tiek pakļauts cilvēks, tā vērtības un vieta pasaulē. Juris dienestā zaudējis kreiso roku, bet Aina kļuvusi par vīrieša iekāres objektu. Tāpēc abiem jātiek skaidrībā par to, kas ir vērtīgākais dzīvē, ko nozīmē mīlēt un piedot, un kāda mērķa vadītiem būtu jāturpina dzīvot kopā.
“Nakts tarifs”
Režisore: Aldona Jakšta (dramaturģiskā materiāla autors Ilmārs Šlāpins)
Lomās: Anna - Marta Artrmjeva; Juris - Uģis Točs
Izrāde ir netipiska grēksūdze vienas nakts garumā jeb aizspriedumu šķīdināšana starp cilvēkiem, kas sabiedrības un pašu priekšstatos, atrodas divos pretējos polos. Jauns katoļu priesteris, vēloties palīdzēt, noalgo prostitūtu uz vienu veselu nakti. Bet... prostitūta nejūtas ne glābjama ne pāraudzināma.
Kurš kuram spēj palīdzēt? Kuram ir tiesības mācīt otram dzīvot?
Šī situācija uzskatāmi parāda, cik ļoti šaura ir atšķirība starp pareizo un nepareizo, jo cilvēks ir cilvēks - un viņam pretī cilvēks. Katrs ir paņēmis savu metodi dzīvošanai un brīžiem izmisīgi grib ticēt, ka tā ir piemērojama ikvienam citam. Bet nekā. Visi pārējie tieši tāpat riņķo pa savām orbītām. Mūžsenā paruna - kas vienam labs, tas otram... .
Luga tapa Ilmāram Šlāpinam sadarbojoties ar Jaunā Rīgas teātra aktieriem Baibu Broku un Kasparu Znotiņu. Pirmo reizi iestudēta Māras Ķimeles režijā 2006. gadā.
„Harolds un Moda” (K. Higinss)
Režisore: Rasa Roze.
Galvenajās lomās: Moda – Tamāra Šīrante; Harolds – Edgars Avots.
Neparasts stāsts par neparastiem cilvēkiem.
Moda – 79 gadus veca kundzīte, ar no apgrozības izgājušu grāfienes titulu. Nolēmusi izglābt pasauli, palīdzot visām dzīvajām būtnēm – zvēriem zooloģiskajos dārzos un dabai pilsētas apstādījumos. Regulāri apmeklē svešu cilvēku bēres.
Harolds – 19 gadus vecs jauneklis no bagātas ģimenes. Dzīvo mātes pastāvīgā uzraudzībā, protestē pret to izdarot pašnāvības. Regulāri apmeklē svešu cilvēku bēres.
Kādu dienu viņi abi satiekas, un atrod viens otrā dvēseļu radiniekus – viņu starpā izveidojas cieša draudzība.