bet bet
Homepage | http://www.draugiem.lv/betbet |
---|---|
Fans | 1004 |
Genres | Traditional music / Contemporary Country / Pop Rock |
Share
Bio
Grupa "bet bet" dibināta 1991.gada pavasarī. Tas notiek, sadaloties tolaik jau populārajām grupām "Jauns Mēness" un "Zodiaks". Pēc pirmās ASV turnejas "Jaunu Mēnesi" pamet Guntars Račs (bungas, balss), Aivis Kalvāns (bass) un Uģis Tirzītis (ģitāra, balss). Savukārt, atgriežoties no Amerikas, arī grupas "Zodiaks" "pirmā vijole" Zigfrīds Muktupāvels (balss, vijole, taustiņi) nolemj meklēt citus sabiedrotos. Kāda 1991. gada marta dienā visi satiekas mazā Rīgas pagrabiņā, kurā dzīvo Guntars, un vienojas par jaunas grupas izveidi.
Mēģinājumi un arī pirmie ieraksti notiek turpat, Kr. Barona ielas nama pagrabā, pateicoties no ASV atvestajam "Yamaha" 4 ceļu magnetofonam. Top grupas pirmās dziesmas - "Tu esi vējš", "Es tevi nemīlu", un tādi grupas nemirstīgie grāvēji kā "Diena" un "Man vienalga".
Tā paša gada tolaik populārāko dziesmu aptaujā "Mikrofons" dziesma "Diena" iegūst 3. vietu, savukārt dziesma "Man vienalga", ne bez skandāla, tiek nominēta par pašu populārāko aptaujā "Vecais Ratiņš".
Jau dibināšanas gada pirmajā vasarā grupa dodas savā pirmajā Vislatvijas koncertturnejā kopā ar grupu "Vecie Draugi" un radioraidījuma "Mikrofons" konkursu-šovu "Vakara Favorīts". Publikas atsaucība ir liela, pateicoties vienkāršajām dziesmām un atraktīvajam izpildījumam.
Pēc koncerta Talsos 1991.gadā komponists Zigmars Liepiņš saka: " Veči, tas ir vienkārši forši, tāpēc, ka tas ir vienkārši un patiesi ! Jūs esat trāpījuši īstajā nišā, kurā esat vienīgie! "
Ainars Virga (Līvi) : "Man togad likās, ka bez "bet bet" latviešu mūzikā nekas nenotika, viņi bija vienīgie, kas varēja piepildīt koncertzāles un kurus varēja ar prieku klausīties."
Uzsākot koncertturneju, grupa uzaicina vēl vienu grupas "Zodiaks" dalībnieku - Aivaru Gudro (ģitāra, balss) - pievienoties grupai, un kvartets pārtop par kvintetu, iegūstot stabilāku un profesionālāku skanējumu.
Pēc grupas triumfālajiem panākumiem pirmajā pastāvēšanas gadā, tolaik vienīgās ierakstu studijas "Melodija" direktors Aldis Ermanbriks uzaicina grupu ierakstīt pirmo lielo skaņuplati. Par ieraksta producentu tiek pieaicināts tolaik jau atzītais un labākais producents Andris Grīnbergs (Corpus, Līvi, Remix, Opus), un top pirmā skaņuplate "Mana mīļā meitene", kas ir pirmā un vienīgā, kura iznākusi arī lielajā, melnajā vinila skaņuplatē. Pabeidzot skaņuplates ierakstu, grupa dodas savā otrajā Vislatvijas koncertturnejā "Mana mīļā meitene". Speciāli šai koncertturnejai par godu tiek izdots koncertieraksta albums audiokasetē, kuru producē grupas "Pērkons" skaņu producents Māris Students. Šī kasete tiek tirgota vienīgi koncertu norises vietās un Rīgas centrāltirgū.
Guntars Račs, uzsākot līdzdalību vienā no pirmajām latviešu legālās mūzikas ierakstu kompānijām "Mikrofons", nolemj uzsāk izdevējdarbību, laižot klajā grupas "bet bet" pirmo labāko dziesmu izlasi "Greatest Hits", kurā iekļautas dziesmas "Mana mīļā meitene", "Diena", "Es tevi nemīlu", "Tu esi vējš" un daudzas citas. Joprojām mūziku pārsvarā raksta Zigfrīds Muktupāvels un Guntars Račs, bet visus dziesmu tekstus - Guntars Račs ar nelieliem izņēmumiem, kad notiek otrādi. Sadarbībā ar Latvijas Televīziju un producentu Arvīdu Babri tiek uzņemta grupas pirmā koncertfilma "Koncerts Liepājā". Viens no zīmīgākajiem notikumiem 1992.gadā ir "Grand Prix" iegūšana prestižajā Latvijas konkursā "Liepājas Dzintars", pēc kura grupai nākas uzklausīt milzums muļķīgu un bezjēdzīgu pārmetumu par žūrijas "piekukuļošanu". Latvija ir maza un muzikantu tajā vēl mazāk...
"Mikrofona" noslēguma koncertā grupa nāk klajā ar jaunu grāvēju "Viss ir kārtībā". 1993. gada sākumā grupa laiž klajā trešo ierakstu albumu "Tādā garā", kurš ierakstīts Latvijas Radio pirmajā studijā kopā ar producentiem Normundu Slavu un Jāni Rubeni.
Šajā albumā jau iekļautas tādas grupas "pērles" kā "Vakara vējā" un "Manu bērniņ", kas savukārt pierāda Uģa Tirzīša ģitārista un komponista potenciālu. Gada sākumā grupa piedalās "EBU Radio" rīkotajā konkursā "Rock'n'Europe" Somijā. Pateicoties tam, kompaktdiska formātā tiek iemūžināta grupas dziesma "Kas to būtu domājis" un izplatīta dažādās Eiropas radiostacijās un uzņemta koncertfilma "Pa ceļam uz Somiju"(producente Vineta Vilistere).
Gads paiet nemitīgās koncertturnejās un videoklipu filmēšanās. Tiek iegūta "Mikrofona MTVV mēneša balva", taču gada nogalē grupa jūt, ka sākusies pašatražošana. Arvien biežāk Guntars un Zigfrīds uzstājas tikai divatā. Notiek atsvešināšanās starp grupas dalībniekiem, pateicoties arī vairākām finansiālām neveiksmēm. Gada nogalē dziesma "Vakara vējā" iegūst galveno balvu "Mikrofona" dziesmu aptaujā un turpat, dzīvajā ēterā LTV 1, tiek paziņots par grupas oficiālu izjukšanu.
Faniem par piemiņu tiek izlaists vēl pēdējais albums "bet bet Golden" un liekas, ka tas arī ir viss...
Atgriešanās
1994.un 1995.gadā grupa neeksistē. Zigfrīds ar Guntaru turpina uzstāties, divatā apbraukājot visus iespējamos Latvijas nostūrus. Taču tas vairs nav tas, gribas ko vairāk.
Sākoties 1996. gadam, grupa nolemj atkal apvienoties savā pirmajā sastāvā, bez meitenēm un bez Aivara Gudrā. Tiek ierakstīta Boba Dilana sarakstītā un Gundara Ruļļa latviskotā dziesma "Aizvējā", un klajā nāk grupas kārtējā dziesmu izlase "Nekad, Nekad", apliecinot sakrālo frāzi "nekad nesaki nekad". Dziesmas pirmatskaņojums notiek "Mikrofona Gada Balvas" pasniegšanas ceremonijā. Taču atgriešanās nav tik triumfāla kā grupas dibināšanas laiks. Notiek rūpīga koncertēšana, lai atgūtu savus klausītājus. 1996. gads paiet, izmisīgi meklējot ceļu pie pazaudētā klausītāja.
1997.gada janvārī grupa, apņēmības pilna, dodas ierakstu studijā "GEM", kur kopā ar producentu Ediju Gņedovski ne bez radošām mokām ieraksta vienu no grupas "pērlēm", albumu "Laiks iet", kurš rada pilnīgu sajukumu mūzikas žurnālistu un kritiķu vidū. Daudzi grupas līdzšinējie noliedzēji ir spiesti atzīt, ka albums "Laiks iet" pārspēj visu cerēto. Pati grupa par to ir pateicīga jaunās studijas "GEM" iespējām, kuras sniedz ierakstus ar datora palīdzību un tā saucamās "bungu cilpas", kuras skan mūsdienīgi un ļauj radīt arī šim laikam atbilstošu skanējumu, kuru daudzi salīdzina ar deju mūziku. Šajā brīdī grupa atkal notic pati savām spējām, un no radiostaciju rotācijām nepazūd tādas albuma pērles kā "Pēdējo reiz" un "Kāpēc man nav sarkans Mercedes", kas arī kļūst par galvenajiem albuma "hitiem". Šajā albumā savu daudzpusību atkal spilgti pierāda grupas ģitārists Uģis Tirzītis.
Grupa aktīvi piedalās festivālos un dažādos pasākumos. Dalot 1997.gada mūzikas "Gada Balvas", grupa tiek nominēta starp labākajām pop/rok grupām, labāko pop/rok albumu, labāko pop/rok dziesmu, taču balvu saņem par labāko "Deju kompozīciju", dziesmas "Kāpēc man nav sarkans Mercedes" remiksēto versiju. 1997. gadā grupa iegūs arī jaunu vizuālo tēlo, vienmēr uzstājoties melnos uzvalkos.
1998.gads
Grupa ir pilnībā atguvusi savas Latvijas mūzikas tirgus pozīcijas.
1998.gada maijā tiek laists klajā grupas kārtējais albums "Nepārmet man", kurš atkal ir ierakstīts studijā GEM kopā ar producentu Ediju Gņedovski. Šoreiz grupa izdara to, ko nav uzdrošinājušies darīt daudzi, kuri to arī būtu vēlējušies - tiek pārrakstītas visu laiku populārākā latviešu komponista Raimonda Paula nemirstīgās melodijas. Tas ir gana riskanti, jo, cik piekritēju, tik arī Paula noliedzēju. Attieksme no mūzikas kritiķu puses ir neviennozīmīga, taču viennozīmīga tā ir no albuma pircēju puses. Albums ir vislabāk pieprasītais grupas albums līdz šim brīdim un saņem "zelta albuma" apbalvojumu Latvijā. Albuma ierakstā piedalās pats komponists un uzaicina grupu arī piedalīties "Raimonda Paula Mūzikas Festivālā" Līčos, pašā Līgo vakarā. Pasākumu translē LTV un pēc šī raidījuma grupa atkal var doties aktīvā koncertturnejā. Šis albums pulcina jau nobriedušus klausītājus, bet vecās dziesmas neatstāj vienaldzīgus arī jauniešus. Par "bet bet" atkal runā... Arī pats "Maestro" ir apmierināts ar padarīto, un tam seko kopīga uzstāšanās festivālā "Liepājas Dzintars". Tiek izdots singls "Million Roses", kurš gūst labu atsaucību dažādās Eiropas un Baltijas valstu radiostacijās. Grupa sāk ieskaņot dziesmas arī angļu valodā, domājot par mūzikas tirgus paplašināšanu rietumu un austrumu virzienā. Sadarbībā ar ASV kompāniju TM Century, singls "Million Roses" tiek izplatīts ne vien Eiropā, bet arī ASV un Dienvidamerikā. 1998.gada vasarā grupa tiek uzaicināta piedalīties prestižajā un lielākajā Austrumeiropas dziesmu festivālā "SOPOT'98". Grupa ieraksta savu otro "internacionālo singlu" "The Night", sadarbībā ar izcilo "Zodiaka" tēvu un galveno "ģēniju" Jāni Lūsēnu. Guntars sāk rakstīt dziesmu tekstus arī angļu valodā. Zigfrīds pirmo reizi dzied angliski. Kā papildus celiņš tiek ierakstīta Zigfrīda "liktenīgā" dziesma, apburošā un suģestējošā Lūsēna "Tautas laiks", kuru tas pirmo reizi vēl kopā ar "Zodiaku" izpildīja pirms desmit gadiem. Gadu mijā grupa ieraksta savu pirmo ziemassvētku albumu “ Burvīga nakts”, šoreiz kopā ar Jāzepa Mediņa mūzikas skolas zēnu kori un uzstājas kopīgos koncertos. Albumā iekļautas gan tradicionālas ziemassvētku dziesmas, gan grupas dalībnieku oriģināldarbi. Grupa aktīvi koncertē visā Latvijā.
1999. gads
Grupa producē pavadījumus Raimonda Paula un Guntara Rača lieldarba “ Leģenda par Zaļo Jumpravu” studijā GEM, paralēli strādājot arī pie sava kārtējā studijas albuma. Zigfrīds izpilda dzejnieka lomu Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokoperā “Kaupēn, mans mīļais” un iegūst nedalītu kritikas atzinību.
2000. gads
”bet bet” kopā ar Gunāru Kalniņu un Dailes teātra jaunajiem aktieriem ieraksta albumu “Leģenda par Zaļo Jumpravu”, kas piedzīvo pirmizrādi Dailes teātrī. Izrādē grupa muzicē “dzīvajā” piedaloties arī komponistam Raimondam Paulam. Sezona noslēdzas ar milzīgām skatītāju ovācijām, skatītāju rindām pieceļoties. Paralēli darbam teātrī un nemitīgiem koncertiem dažādās Latvijas malās un dažādos pasākumos, grupa studijā pabeidz savu kārtējo studijas albumu “Ceļš, kuru iet”. Šis albums iezīmē grupas atgriešanos pie agrīnā skanējuma, kuram raksturīgas labas melodijas un “dzīvo” instrumentu pielietojums ierakstā un koncertos. Grupa ir ideālā muzikālā formā un dodas savā kātējā Latvijas koncertturnejā, apceļojot visus Latvijas lielākos mūzikas klubus ar speciāli sagatavotu programmu. 2000.gada nogalē iznāk grupas albums “Ceļš, kuru iet”. Veiksmīgākie singli “Ceļš, kuru iet”, “Ar tevi kopā” , “Zelta laiks”, “Kamēr mēness vēl riet” un “Vēl viens gads ir aizgājis” gūst grupas atbalstītāju uzmanību un ilgu laiku vēl skan Latvijas radio 1 , LR 2 un Radio SWH ēterā.
2004.gads
Grupa uzsāk darbu pie sava devītā ierakstu apkopojuma. Šoreiz darbs notiek pašu izveidotajā “MicRec” studijā , kura atrodas turpat, kur strādā trīs no grupas dalībniekiem, proti “Mikrofona ieraksti” biroja telpās. Pirmais singls “Nekādu problēmu” nonāk radiostacijās jūlija pirmajā nedēļā un iekļūst radio SWH Top 20. Dziesmas videoklips, kurā grupa parādās pavisam neierastos tērpos, pārsteidz daudzus televīzijas skatītājus. Jaunais albums netiek pabeigts.
2005.gadā grupa turpina ierakstīt jaunas dziesmas un uzstāties koncertos. Top videoklips dziesmai “ Par trotuāru, halli un tiltu”. Jaunais albums joprojām netiek pabeigts.
2006.gads
Grupa dodas uz Siguldas ierakstu studiju, kur aktivizē darbu pie jaunā albuma “Palmas zaļo vienmēr”, kurš iznāk 2006.gada rudenī un tiek nominēts starp labākajiem popmūzikas albumiem Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvā.
Grupu pamet ilggadējais grupas basģitārists Aivis Kalvāns. Viņa vietu ieņem Rača kolēģis no “Liepājas trio” laikiem Andris Alviķis (Liepājas trio, Zvaigznīte, Vecās mājas, Liepājas brāļi, Ainara Mielava grupa u.c.).
Tiek uzfilmēts video dziesmai “palmas zaļo vienmēr” un grupa aktīvi koncertē. Radio aktīvi spēlē albuma dziesmas “Kaktuss”, “Sāksim visu no jauna”, “Džambulaja”, “Paberzē” un “Man negribas”.
2010.gads
Grupa turpina koncertēt. Piedalās festivāla “Bildes” 25.gadu jubilejas pasākumā. Uzstājas festivālā 90tie “Arēnā Rīga”. Gatavojoties savai 20 gadu pastāvēšanas jubilejai, izdod 20 labāko dziesmu izlasi un sāk darbu pie jauna studijas albuma.
2011.gads
Grupa no jauna ieraksta dziesmas "Tu esi vējš" un "Es tevi nemīlu". Uzstājas Mūzikas ierakstu gada balvas ceremonijā Latvijas Nacionālajā teātrī.
Grupa izsludina jubilejas koncertu sēriju un luielkoncertu Rīgā, Kongresu namā, kurš notiek 10.martā. Pirms tam jubilejas koncerti pilnās zālēs notiek Liepājā, Jelgavā, Ventspilī un Valmierā. Grupa izdod savu visu laiku labāko 20 dziesmu un 20 gadu jubilejas albumu.
2012. gads
Grupa turpina koncertēt visā Latvijā.
2013.gads
Grupa koncertē un uzstājas pārpildītā koncertā Rīgā, Daugavas koncertzālē. Tam seko izpārdots koncerts Dublinā un uzstāšanās klubā "Laternu stundā". Zigfrīds pievienojas Jānim Lūsēnam, kurš ir atjaunojis pirmā Zodiaka sastāvu un kopā ar pārējiem koncertē Krievijā paralēli darbojoties arī "bet bet" un kaļot plānus par jaunu dziesmu ierakstiem.
Grupa ir pieprasīta dažādos pasākumos un laika trūkuma dēļ bieži ir spiesti atteikt dalību. līdz ar to grupas uzstāšanās ir retākas, bet vienmēr kļūst par svētkiem sev un klausītājiem.
Biogrāfiju līdz 1998.gadam sagatavoja Daiga Mazvērsīte
Mēģinājumi un arī pirmie ieraksti notiek turpat, Kr. Barona ielas nama pagrabā, pateicoties no ASV atvestajam "Yamaha" 4 ceļu magnetofonam. Top grupas pirmās dziesmas - "Tu esi vējš", "Es tevi nemīlu", un tādi grupas nemirstīgie grāvēji kā "Diena" un "Man vienalga".
Tā paša gada tolaik populārāko dziesmu aptaujā "Mikrofons" dziesma "Diena" iegūst 3. vietu, savukārt dziesma "Man vienalga", ne bez skandāla, tiek nominēta par pašu populārāko aptaujā "Vecais Ratiņš".
Jau dibināšanas gada pirmajā vasarā grupa dodas savā pirmajā Vislatvijas koncertturnejā kopā ar grupu "Vecie Draugi" un radioraidījuma "Mikrofons" konkursu-šovu "Vakara Favorīts". Publikas atsaucība ir liela, pateicoties vienkāršajām dziesmām un atraktīvajam izpildījumam.
Pēc koncerta Talsos 1991.gadā komponists Zigmars Liepiņš saka: " Veči, tas ir vienkārši forši, tāpēc, ka tas ir vienkārši un patiesi ! Jūs esat trāpījuši īstajā nišā, kurā esat vienīgie! "
Ainars Virga (Līvi) : "Man togad likās, ka bez "bet bet" latviešu mūzikā nekas nenotika, viņi bija vienīgie, kas varēja piepildīt koncertzāles un kurus varēja ar prieku klausīties."
Uzsākot koncertturneju, grupa uzaicina vēl vienu grupas "Zodiaks" dalībnieku - Aivaru Gudro (ģitāra, balss) - pievienoties grupai, un kvartets pārtop par kvintetu, iegūstot stabilāku un profesionālāku skanējumu.
Pēc grupas triumfālajiem panākumiem pirmajā pastāvēšanas gadā, tolaik vienīgās ierakstu studijas "Melodija" direktors Aldis Ermanbriks uzaicina grupu ierakstīt pirmo lielo skaņuplati. Par ieraksta producentu tiek pieaicināts tolaik jau atzītais un labākais producents Andris Grīnbergs (Corpus, Līvi, Remix, Opus), un top pirmā skaņuplate "Mana mīļā meitene", kas ir pirmā un vienīgā, kura iznākusi arī lielajā, melnajā vinila skaņuplatē. Pabeidzot skaņuplates ierakstu, grupa dodas savā otrajā Vislatvijas koncertturnejā "Mana mīļā meitene". Speciāli šai koncertturnejai par godu tiek izdots koncertieraksta albums audiokasetē, kuru producē grupas "Pērkons" skaņu producents Māris Students. Šī kasete tiek tirgota vienīgi koncertu norises vietās un Rīgas centrāltirgū.
Guntars Račs, uzsākot līdzdalību vienā no pirmajām latviešu legālās mūzikas ierakstu kompānijām "Mikrofons", nolemj uzsāk izdevējdarbību, laižot klajā grupas "bet bet" pirmo labāko dziesmu izlasi "Greatest Hits", kurā iekļautas dziesmas "Mana mīļā meitene", "Diena", "Es tevi nemīlu", "Tu esi vējš" un daudzas citas. Joprojām mūziku pārsvarā raksta Zigfrīds Muktupāvels un Guntars Račs, bet visus dziesmu tekstus - Guntars Račs ar nelieliem izņēmumiem, kad notiek otrādi. Sadarbībā ar Latvijas Televīziju un producentu Arvīdu Babri tiek uzņemta grupas pirmā koncertfilma "Koncerts Liepājā". Viens no zīmīgākajiem notikumiem 1992.gadā ir "Grand Prix" iegūšana prestižajā Latvijas konkursā "Liepājas Dzintars", pēc kura grupai nākas uzklausīt milzums muļķīgu un bezjēdzīgu pārmetumu par žūrijas "piekukuļošanu". Latvija ir maza un muzikantu tajā vēl mazāk...
"Mikrofona" noslēguma koncertā grupa nāk klajā ar jaunu grāvēju "Viss ir kārtībā". 1993. gada sākumā grupa laiž klajā trešo ierakstu albumu "Tādā garā", kurš ierakstīts Latvijas Radio pirmajā studijā kopā ar producentiem Normundu Slavu un Jāni Rubeni.
Šajā albumā jau iekļautas tādas grupas "pērles" kā "Vakara vējā" un "Manu bērniņ", kas savukārt pierāda Uģa Tirzīša ģitārista un komponista potenciālu. Gada sākumā grupa piedalās "EBU Radio" rīkotajā konkursā "Rock'n'Europe" Somijā. Pateicoties tam, kompaktdiska formātā tiek iemūžināta grupas dziesma "Kas to būtu domājis" un izplatīta dažādās Eiropas radiostacijās un uzņemta koncertfilma "Pa ceļam uz Somiju"(producente Vineta Vilistere).
Gads paiet nemitīgās koncertturnejās un videoklipu filmēšanās. Tiek iegūta "Mikrofona MTVV mēneša balva", taču gada nogalē grupa jūt, ka sākusies pašatražošana. Arvien biežāk Guntars un Zigfrīds uzstājas tikai divatā. Notiek atsvešināšanās starp grupas dalībniekiem, pateicoties arī vairākām finansiālām neveiksmēm. Gada nogalē dziesma "Vakara vējā" iegūst galveno balvu "Mikrofona" dziesmu aptaujā un turpat, dzīvajā ēterā LTV 1, tiek paziņots par grupas oficiālu izjukšanu.
Faniem par piemiņu tiek izlaists vēl pēdējais albums "bet bet Golden" un liekas, ka tas arī ir viss...
Atgriešanās
1994.un 1995.gadā grupa neeksistē. Zigfrīds ar Guntaru turpina uzstāties, divatā apbraukājot visus iespējamos Latvijas nostūrus. Taču tas vairs nav tas, gribas ko vairāk.
Sākoties 1996. gadam, grupa nolemj atkal apvienoties savā pirmajā sastāvā, bez meitenēm un bez Aivara Gudrā. Tiek ierakstīta Boba Dilana sarakstītā un Gundara Ruļļa latviskotā dziesma "Aizvējā", un klajā nāk grupas kārtējā dziesmu izlase "Nekad, Nekad", apliecinot sakrālo frāzi "nekad nesaki nekad". Dziesmas pirmatskaņojums notiek "Mikrofona Gada Balvas" pasniegšanas ceremonijā. Taču atgriešanās nav tik triumfāla kā grupas dibināšanas laiks. Notiek rūpīga koncertēšana, lai atgūtu savus klausītājus. 1996. gads paiet, izmisīgi meklējot ceļu pie pazaudētā klausītāja.
1997.gada janvārī grupa, apņēmības pilna, dodas ierakstu studijā "GEM", kur kopā ar producentu Ediju Gņedovski ne bez radošām mokām ieraksta vienu no grupas "pērlēm", albumu "Laiks iet", kurš rada pilnīgu sajukumu mūzikas žurnālistu un kritiķu vidū. Daudzi grupas līdzšinējie noliedzēji ir spiesti atzīt, ka albums "Laiks iet" pārspēj visu cerēto. Pati grupa par to ir pateicīga jaunās studijas "GEM" iespējām, kuras sniedz ierakstus ar datora palīdzību un tā saucamās "bungu cilpas", kuras skan mūsdienīgi un ļauj radīt arī šim laikam atbilstošu skanējumu, kuru daudzi salīdzina ar deju mūziku. Šajā brīdī grupa atkal notic pati savām spējām, un no radiostaciju rotācijām nepazūd tādas albuma pērles kā "Pēdējo reiz" un "Kāpēc man nav sarkans Mercedes", kas arī kļūst par galvenajiem albuma "hitiem". Šajā albumā savu daudzpusību atkal spilgti pierāda grupas ģitārists Uģis Tirzītis.
Grupa aktīvi piedalās festivālos un dažādos pasākumos. Dalot 1997.gada mūzikas "Gada Balvas", grupa tiek nominēta starp labākajām pop/rok grupām, labāko pop/rok albumu, labāko pop/rok dziesmu, taču balvu saņem par labāko "Deju kompozīciju", dziesmas "Kāpēc man nav sarkans Mercedes" remiksēto versiju. 1997. gadā grupa iegūs arī jaunu vizuālo tēlo, vienmēr uzstājoties melnos uzvalkos.
1998.gads
Grupa ir pilnībā atguvusi savas Latvijas mūzikas tirgus pozīcijas.
1998.gada maijā tiek laists klajā grupas kārtējais albums "Nepārmet man", kurš atkal ir ierakstīts studijā GEM kopā ar producentu Ediju Gņedovski. Šoreiz grupa izdara to, ko nav uzdrošinājušies darīt daudzi, kuri to arī būtu vēlējušies - tiek pārrakstītas visu laiku populārākā latviešu komponista Raimonda Paula nemirstīgās melodijas. Tas ir gana riskanti, jo, cik piekritēju, tik arī Paula noliedzēju. Attieksme no mūzikas kritiķu puses ir neviennozīmīga, taču viennozīmīga tā ir no albuma pircēju puses. Albums ir vislabāk pieprasītais grupas albums līdz šim brīdim un saņem "zelta albuma" apbalvojumu Latvijā. Albuma ierakstā piedalās pats komponists un uzaicina grupu arī piedalīties "Raimonda Paula Mūzikas Festivālā" Līčos, pašā Līgo vakarā. Pasākumu translē LTV un pēc šī raidījuma grupa atkal var doties aktīvā koncertturnejā. Šis albums pulcina jau nobriedušus klausītājus, bet vecās dziesmas neatstāj vienaldzīgus arī jauniešus. Par "bet bet" atkal runā... Arī pats "Maestro" ir apmierināts ar padarīto, un tam seko kopīga uzstāšanās festivālā "Liepājas Dzintars". Tiek izdots singls "Million Roses", kurš gūst labu atsaucību dažādās Eiropas un Baltijas valstu radiostacijās. Grupa sāk ieskaņot dziesmas arī angļu valodā, domājot par mūzikas tirgus paplašināšanu rietumu un austrumu virzienā. Sadarbībā ar ASV kompāniju TM Century, singls "Million Roses" tiek izplatīts ne vien Eiropā, bet arī ASV un Dienvidamerikā. 1998.gada vasarā grupa tiek uzaicināta piedalīties prestižajā un lielākajā Austrumeiropas dziesmu festivālā "SOPOT'98". Grupa ieraksta savu otro "internacionālo singlu" "The Night", sadarbībā ar izcilo "Zodiaka" tēvu un galveno "ģēniju" Jāni Lūsēnu. Guntars sāk rakstīt dziesmu tekstus arī angļu valodā. Zigfrīds pirmo reizi dzied angliski. Kā papildus celiņš tiek ierakstīta Zigfrīda "liktenīgā" dziesma, apburošā un suģestējošā Lūsēna "Tautas laiks", kuru tas pirmo reizi vēl kopā ar "Zodiaku" izpildīja pirms desmit gadiem. Gadu mijā grupa ieraksta savu pirmo ziemassvētku albumu “ Burvīga nakts”, šoreiz kopā ar Jāzepa Mediņa mūzikas skolas zēnu kori un uzstājas kopīgos koncertos. Albumā iekļautas gan tradicionālas ziemassvētku dziesmas, gan grupas dalībnieku oriģināldarbi. Grupa aktīvi koncertē visā Latvijā.
1999. gads
Grupa producē pavadījumus Raimonda Paula un Guntara Rača lieldarba “ Leģenda par Zaļo Jumpravu” studijā GEM, paralēli strādājot arī pie sava kārtējā studijas albuma. Zigfrīds izpilda dzejnieka lomu Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokoperā “Kaupēn, mans mīļais” un iegūst nedalītu kritikas atzinību.
2000. gads
”bet bet” kopā ar Gunāru Kalniņu un Dailes teātra jaunajiem aktieriem ieraksta albumu “Leģenda par Zaļo Jumpravu”, kas piedzīvo pirmizrādi Dailes teātrī. Izrādē grupa muzicē “dzīvajā” piedaloties arī komponistam Raimondam Paulam. Sezona noslēdzas ar milzīgām skatītāju ovācijām, skatītāju rindām pieceļoties. Paralēli darbam teātrī un nemitīgiem koncertiem dažādās Latvijas malās un dažādos pasākumos, grupa studijā pabeidz savu kārtējo studijas albumu “Ceļš, kuru iet”. Šis albums iezīmē grupas atgriešanos pie agrīnā skanējuma, kuram raksturīgas labas melodijas un “dzīvo” instrumentu pielietojums ierakstā un koncertos. Grupa ir ideālā muzikālā formā un dodas savā kātējā Latvijas koncertturnejā, apceļojot visus Latvijas lielākos mūzikas klubus ar speciāli sagatavotu programmu. 2000.gada nogalē iznāk grupas albums “Ceļš, kuru iet”. Veiksmīgākie singli “Ceļš, kuru iet”, “Ar tevi kopā” , “Zelta laiks”, “Kamēr mēness vēl riet” un “Vēl viens gads ir aizgājis” gūst grupas atbalstītāju uzmanību un ilgu laiku vēl skan Latvijas radio 1 , LR 2 un Radio SWH ēterā.
2004.gads
Grupa uzsāk darbu pie sava devītā ierakstu apkopojuma. Šoreiz darbs notiek pašu izveidotajā “MicRec” studijā , kura atrodas turpat, kur strādā trīs no grupas dalībniekiem, proti “Mikrofona ieraksti” biroja telpās. Pirmais singls “Nekādu problēmu” nonāk radiostacijās jūlija pirmajā nedēļā un iekļūst radio SWH Top 20. Dziesmas videoklips, kurā grupa parādās pavisam neierastos tērpos, pārsteidz daudzus televīzijas skatītājus. Jaunais albums netiek pabeigts.
2005.gadā grupa turpina ierakstīt jaunas dziesmas un uzstāties koncertos. Top videoklips dziesmai “ Par trotuāru, halli un tiltu”. Jaunais albums joprojām netiek pabeigts.
2006.gads
Grupa dodas uz Siguldas ierakstu studiju, kur aktivizē darbu pie jaunā albuma “Palmas zaļo vienmēr”, kurš iznāk 2006.gada rudenī un tiek nominēts starp labākajiem popmūzikas albumiem Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvā.
Grupu pamet ilggadējais grupas basģitārists Aivis Kalvāns. Viņa vietu ieņem Rača kolēģis no “Liepājas trio” laikiem Andris Alviķis (Liepājas trio, Zvaigznīte, Vecās mājas, Liepājas brāļi, Ainara Mielava grupa u.c.).
Tiek uzfilmēts video dziesmai “palmas zaļo vienmēr” un grupa aktīvi koncertē. Radio aktīvi spēlē albuma dziesmas “Kaktuss”, “Sāksim visu no jauna”, “Džambulaja”, “Paberzē” un “Man negribas”.
2010.gads
Grupa turpina koncertēt. Piedalās festivāla “Bildes” 25.gadu jubilejas pasākumā. Uzstājas festivālā 90tie “Arēnā Rīga”. Gatavojoties savai 20 gadu pastāvēšanas jubilejai, izdod 20 labāko dziesmu izlasi un sāk darbu pie jauna studijas albuma.
2011.gads
Grupa no jauna ieraksta dziesmas "Tu esi vējš" un "Es tevi nemīlu". Uzstājas Mūzikas ierakstu gada balvas ceremonijā Latvijas Nacionālajā teātrī.
Grupa izsludina jubilejas koncertu sēriju un luielkoncertu Rīgā, Kongresu namā, kurš notiek 10.martā. Pirms tam jubilejas koncerti pilnās zālēs notiek Liepājā, Jelgavā, Ventspilī un Valmierā. Grupa izdod savu visu laiku labāko 20 dziesmu un 20 gadu jubilejas albumu.
2012. gads
Grupa turpina koncertēt visā Latvijā.
2013.gads
Grupa koncertē un uzstājas pārpildītā koncertā Rīgā, Daugavas koncertzālē. Tam seko izpārdots koncerts Dublinā un uzstāšanās klubā "Laternu stundā". Zigfrīds pievienojas Jānim Lūsēnam, kurš ir atjaunojis pirmā Zodiaka sastāvu un kopā ar pārējiem koncertē Krievijā paralēli darbojoties arī "bet bet" un kaļot plānus par jaunu dziesmu ierakstiem.
Grupa ir pieprasīta dažādos pasākumos un laika trūkuma dēļ bieži ir spiesti atteikt dalību. līdz ar to grupas uzstāšanās ir retākas, bet vienmēr kļūst par svētkiem sev un klausītājiem.
Biogrāfiju līdz 1998.gadam sagatavoja Daiga Mazvērsīte